LPG a priame vstrekovanie

Sú dva druhy LPG inštalácií do motorov s priamim vstrekovaním:


 • inštalácia systému so vstrekovaním kvapalnej fázy LPG plynu

 Systém so vstrekovaním kvapalnej fázy LPG - ICOM JTG- HP ...

 • inštalácia systému so vstrekovaním plynnej fázy LPG plynu

Pozn.: táto technológia sa u nás nemontuje z nižšie uvedených dôvodov

 

Informácie o montážach plynnej fázy LPG do motorov s priamim vstrekovaním

 

Systém využíva stratégiu, ktorá zabraňuje poškodeniu benzínových vstrekovačov pri prevádzke vozidla na LPG. Riadiaca jednotka, ktorá je používaná pre tento systém vstrekovania, je odlišná od riadiacich jednotiek, ktoré sa používajú pre klasické sekvenčné vstrekovanie. 

Pri motoroch FSI bolo najväčším problémom pri jazde na LPG zabrániť prehrievaniu vstrekovačov a ich následnému zadieraniu.Talianska firma AEB vyriešila tento problém nasledujúcim spôsobom: každé auto so vstrekovaním FSi vzali na brzdové valce a nabehli si postupne všetky režimy jazdy. Pritom zmerali zahrievanie vstrekovačov a podľa toho potom nastavili riadiacej jednotky LPG, takže riadiaca jednotka automaticky v závislosti na zaťažení motora dávkuje typ paliva (benzín - LPG). Ak idete s vozidlom v klasickom úspornom režime, kombinácia otáčok a zaťaženia necháva väčšinou ako palivo LPG. Ak budete motor vozidla vytáčať do vysokých otáčok, bude riadiaca jednotka prepínať pri vysokom zahriatí vstrekovačov častejšie do benzínového režimu.

 

V praxi pri namontovanej technológii s plynnou fázou LPG v aute je potom nepriaznivý pomer spotrebovaného paliva nasledujúci:

   • pri úspornej jazde cca 80%  LPG a 20% benzínu
   • pri vysokej akcelerácii sa spotreba paliva mení v pomere cca 50% LPG a 50% benzínu

 

 

 

 

Pre inštaláciu systémov s kvapalnou fázou LPG do vozidiel s motorom s technológiou priamého vstrekovania využívame špecifický postup realizácie:

 • zákazník privezie auto k nám, aby sme mohli zistiť presný kód motora a typ vysokotlakového čerpadla (k získaniu tejto informácie nie je možné - vzhľadom k možným zmenám - použiť informácie z malého alebo veľkého TP vozidla)
 • my objednáme presný typ komponentov od výrobcu
 • vzhľadom k tomu, že ide o špecifické súčiastky použiteľné len pre určité vozidlo, požadujeme od zákazníka zálohu cca 50% z ceny prestavby
 • akonáhle máme k dispozícii potrebné komponenty (doba dodania od výrobcu je cca 3 - 5 pracovných dní), dohodneme termín montáže so zákazníkom
 • montáž trvá 2-3 pracovné dni

 

 

Kontakty

Obchod : 

Mobil: 0948 948 940

Servis :

Mobil: 0948 948 940

SKYPE :  progasauto

Skype_telefon

--- klik ---

počas pracovných dní

od 9:00hod do 17:00hod

------------------------------------ 

Montáž na splátky.

Cetelem

 

Flaga

---------------------------------

Opýtajte sa nás.

 Otzka

---------------------------------

Poďte s nami

na Facebook

  

Facebook-Marketing

 

---------------------------------


Igas


Zdruzenie_LPG