Montáž LPG do ľubovoľného vozidla

   Slovenský trh s využívaním pohonu áut na LPG stále rastie a silnie. Namontovaný LPG pohon sa vracia tým rýchlejšie, čím viac auto jazdí. Ak má byť montáž rentabilná, musí byť nielen relatívne lacná, ale hlavne má byť na vysokej kvalitatívnej úrovni, a na montáž musí byť poskytovaná záruka.

 

schema_lpg

 

   Zákazník, ktorý má záujem o LPG pohon, no do teraz s ním nemal skúsenosti, môže mať veľký problém s rozhodovaním „aké zariadenie si má dať namontovať do svojho auta, kde si ho má dať namontovať (v akej montážnej dielni) a či je cena adekvátna kvalite ponúkaného produktu“.

   Ak si vaše auto vyžaduje špecifické zariadenie, nechajte si od pracovníkov montážnej dielne riadne vysvetliť dôvod odporúčania konkrétneho LPG systému. Opýtajte sa na skúsenosti s montážou systému do podobných áut. Nenechajte sa zmiasť nízkymi cenami, tie môžu signalizovať nízku úroveň služieb. Zistite si ceny obdobného produktu aj v iných montážnych dielňach a vyberte si priemernú cenu.

   Väčšina výrobcov LPG systémov pochádza z EU, ich produkty sú homologizované. Zistite si informácie o ponúkanom produkte na internete.

 

 r-115

 

   Nezabudnite že, ak si necháte namontovať LPG systém do auta, musíte ho mať zapísaný v technickom preukaze a to niečo stojí. Jasne sa opýtajte pracovníkov v montážnej dielni či LPG systém, ktorý vám ponúkajú pre vaše auto, patrí do zoznamu medzi:

-         hromadne schválenú prestavbu

-         prestavbu retrofitným spôsobom (tzv. R 115)

-         jednotlivú prestavbu (všetky typy áut, ktoré nepatria do predchádzajúcich dvoch zoznamov)

To sú najbežnejšie spôsoby zápisu LPG pohonu do technického preukazu. V súčasnosti sú poplatky spojené so tápisom do TP pre prvé dva spôsoby  rovnaké cca 56€.  Za jednotlivú prestavbu zaplatíte zhruba 4 až 5 krát viac. 

Informácie o hromadne a retrofitne schválených autách si nájdite na adrese – www.doauta.sk a na www.oplyne.eu 

Detailné informácie o spôsobe prihlásenia nájdete  - tu -

 

Kontakty

Obchod : 

Mobil: 0948 948 940

Servis :

Mobil: 0948 948 940

SKYPE :  progasauto

Skype_telefon

--- klik ---

počas pracovných dní

od 9:00hod do 17:00hod

------------------------------------ 

Montáž na splátky.

Cetelem

 

Flaga

---------------------------------

Opýtajte sa nás.

 Otzka

---------------------------------

Poďte s nami

na Facebook

  

Facebook-Marketing

 

---------------------------------


Igas


Zdruzenie_LPG