Bezpečná prevádzka jazdy na LPG

 

LPG_ndr_2

 

   Nemecko je jedným z najvýznamnejších užívateľov LPG pre pohon áut v Európe. ADAC ( nemecký automobilový zväz ) vykonal test na vozidlách vybavených splynovačmi pre pohon na LPG aby zistil, aké je riziko výbuchu nádrže.

   Testovalo sa vozidlo Opel Astra kombi, v ktorom bola nainštalovaná nádrž na LPG namiesto rezervy. Crash test bol vykonaný pri rýchlosti 60 km/h. Vozidlo s LPG sa zrazilo s autom Opel Kadett, kde pri kolízii bola spôsobená 70% devastácia karosérie. LPG nádrž nespôsobila žiadne ohrozenie cestujúcich, ostala pevne prichytená na konštrukcii auta a nebola poškodená.

Ukážky crash testov :

ukážka 1 ...       ukážka 2 ...       ukážka 3 ...       ukážka 4 ...

   V druhom prípade bolo auto s LPG  vystavené požiaru a testované na výbuch nádrže s LPG. Po štyroch minútach horiaceho auta začal cez bezpečnostný otvor unikať plyn kontrolovaným spôsobom z dôvodu zníženia tlaku plynu v nádrži. Nádrž sa úplne vyprázdnila po 10. minútach. Je potrebné poznamenať, že kontrolovaný únik plynu nespôsobil ohrozenie osôb, pretože unikal pod auto. S riadeným unikom plynu bola odstránená možnosť výbuchu nádrže. Za zmienku stojí aj konštatovanie, že správne namontovaná nádrž LPG podstatným spôsobom znižuje nebezpečenstvo výbuchu, čo znamená, že nebezpečenstvo výbuchu je rovnaké ako v aute s nádržou na tradičné palivá.

 

LPG_ndr_1

 

Kontakty

Obchod : 

Mobil: 0948 948 940

Servis :

Mobil: 0948 948 940

SKYPE :  progasauto

Skype_telefon

--- klik ---

počas pracovných dní

od 9:00hod do 17:00hod

------------------------------------ 

Montáž na splátky.

Cetelem

 

Flaga

---------------------------------

Opýtajte sa nás.

 Otzka

---------------------------------

Poďte s nami

na Facebook

  

Facebook-Marketing

 

---------------------------------


Igas


Zdruzenie_LPG